![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhkmHros_qHipwCcU1UfZYh2u_ONdFodWrEVWfGKKmSgoHywecP4Lv-hcXyCuXoPSAwtooo5A-tybqRSIXuLK_-LyZ9L1OrO12LuZAFGuGo9uO8LiISc9UlLrR5fnFtK-jN7WG6qd9ox5aq5QlZ1ULDcpzidMgi2h2iWQ6lfWz949zrby8nACRXKVx-I24/w640-h426/sweeden.jpg)
Για τη βιταμίνη C έχουμε γράψει ύμνους και δεν θα σταματήσουμε να το κάνουμε. Όλοι οι beauty addicts υποκλινόμαστε σε αυτό το «άγιο δισκοπότηρο» της ομορφιάς με την πολλαπλή δράση. Η βιταμίνη C επαναφέρει μια υπέροχη λάμψη στην επιδερμίδα άμεσα και μακροπρόθεσμα, απαλύνει τις κηλίδες και τις ρυτίδες, κάνει τον τόνο ομοιόμορφο και εξουδετερώνει τις ελεύθερες ρίζες – σκέψου κάτι σαν το Pac-Man, που τις «καταβροχθίζει», προστατεύει από το οξειδωτικό στρες και, άρα από την πρόωρη γήρανση.
Μπορείς να σκεφτείς πολλά άλλα συστατικά που τα κάνουν όλα αυτά; Η βιταμίνη C είναι πιο… καλόβολη από τη δύστροπη ρετινόλη. Είναι ένα απόλυτα ασφαλές συστατικό, φτάνει να συνδυάζεται με αντηλιακή προστασία το πρωί. Γιατί, λοιπόν, στη Σουηδία απαγόρευσαν τη χρήση της;
Περισσότερα: ladylike
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου