![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjE_TdCpRKzEoqmQYZepDS11j6DQvNQ2Fal5IdP30pXpZyESuxJZBxxyyXKbjeX0mg6NaJzGdfbW81k3jgehNYMU2V3IxYZkpoxba7waOAO57ssHYtjjsc-r9zlXujKK_bvFP3hmFFiZoQRtXoIYJoX2Sgzhj9AuhXFkki18kILZ1Sgyl7FnGu5-cn9EkU/w640-h384/festival.jpg)
Άνοιξε αυλαία το Φεστιβάλ Καννών και φέτος με το κόκκινο χαλί να πατιέται από μερικές από τις πιο εντυπωσιακές παρουσίες αλλά και από Έλληνες δημιουργούς που διεκδικούν βραβείο.
Τιμώμενο πρόσωπο της τελετής έναρξης η Μέριλ Στρίπ στην οποία παρέδωσε το τιμητικό βραβείο «Χρυσός Φοίνικας» η Ζουλιέτ Μπινός, για την προσφορά της στον παγκόσμιο κινηματογράφο, τρέμοντας από τους λυγμούς.
Περισσότερα: gossip-tv
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου