![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjttgBR_pJdPfKkviXmD7Z1RPlHWHtvdk6LUs1owX1KBQDuI8i7UovJuQG7IBRlW4M-VvPQ9193qHVU2dTDA7D1nJPBYStfloMjMhTEZxXy6XS4ZlHytlcFL0U27I3quQbsX6AjB1uhcJWyE-ijAniRHM0baXsw0XnovEGEgb2DDHYlQ5h2I8qzh9I0p_0/w640-h360/toxikomanis.jpg)
Τον δικό του Γολγοθά περιγράφει στο protothema.gr ο Απόστολος Βλάχος για ένα σοβαρό οικογενειακό του θέμα που αντιμετωπίζει τα τελευταία 17 χρόνια χωρίς να καταφέρει να βρει λύση.
Όλα ξεκίνησαν όταν ο αδερφός του ξεκίνησε να κάνει χρήση ναρκωτικών σε ηλικία 19 ετών. Η εξάρτησή του από τα ναρκωτικά, σύμφωνα με τους γιατρούς, πυροδότησε ψυχιατρικά προβλήματα που ήδη αντιμετώπιζε ο αδερφός του. Η πρώτη του κίνηση ήταν να τον εντάξει σε προγράμματα απεξάρτησης, να μπει σε συμβουλευτικές κοινότητες και να πάρει βοήθεια από ειδικούς γιατρούς, ψυχολόγους και ψυχιάτρους.
Περισσότερα: protothema
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου