![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjsve3IjOMAK6w5jmVf_1zFhZ6gKliohHyON1BKnt-o3RXdafUL_tbhQlJUcABhQMGIk7RJEVoOoZLZtIfianlYkVcxzq3P1E5GyUaVTpadJxYo8zNi8_0w9R2ecMYt2qnhRodIVT_9Tzvn64HRepB3fq4QMS2ovlpWZ2qeGNgQXX5qs9f24W5F5wkUtpg/w640-h418/zakinthos.jpg)
Στο νοσοκομείο Ζακύνθου παραμένουν εδώ και 15 ημέρες τα δύο αδελφάκια, που φέρεται να έπεσαν θύματα κακοποίησης από την ίδια την μητέρα τους, όπως καταγγέλλει ο πρόεδρος της ΠΟΕΔΗΝ, ο οποίος κάνει λόγο για «μεγάλη ντροπή».
«Δύο παιδιά, με εισαγγελική εντολή, μαραζώνουν στο νοσοκομείο Ζακύνθου. Τα κακοποιούσε το οικογενειακό περιβάλλον και τώρα το κράτος πρόνοιας» τονίζει ο Μιχάλης Γιαννάκος και συμπληρώνει πως «είναι όνειδος για το κράτος πρόνοιας, τα δεκάδες “παρκαρισμένα” κακοποιημένα παιδιά με εισαγγελική εντολή που βρίσκονται για μεγάλο χρονικό διάστημα στα νοσοκομεία.
Περισσότερα: enikos
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου