![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg_5ddOMNUKf0SRP1dh8oPgLOqSwWXg00rznP43MZixYaXVk5pnQdtWSFmwHU6YQ_AboqnbGzFr8RxD6XAW1vUnKsZ-8OCOdhcY5Vhg5Bcs4XMTv83gPIGYa_oPLtQlBHoDqSo8EW_TCwQ4uKVea1VhmKfl4eK2PlLpMF2k9UElLLfTQEJwMPEh_WoF0nc/w640-h458/color.jpg)
Το κάθε χρώμα ενδέχεται να κρύβει έναν υπόρρητο συμβολισμό, αλλά και να δείχνει την ψυχοσύνθεση μας. Δεν είναι τυχαίο, ότι το λευκό χρώμα έχει συνδυαστεί με την αγνότητα και την ειρήνη, ενώ το μαύρο παραπέμπει κυρίως στο πένθος.
Πέρα από τις τάσεις τις μόδας και τους συνδυασμούς που κυριαρχούν κάθε περίοδο του χρόνου, τα χρώματα υποδεικνύουν κυρίως το στιλ ντυσίματος μας, αλλά και τις διακυμάνσεις στην διάθεση μας.
Περισσότερα: newsit
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου