![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiD-ZihA8481S32XXoc8m-2JD41judbEIs2tE_14OGaztxA3L6imRfI2ww4g2vdgKy8oe1s6AysmesFWBlqJ26ei-jUl-a7UCIbx3V360-pn5ZJfnrHNyGEoUDNH8Um2q1RZsFHoiQU4RETN_pmYerzb03N8ZWf0gDhprgRIsQTRhmQLecOa0YmrOy_ug4/w640-h426/rigos.jpg)
Αισθήματα εθνικής υπερηφάνειας προκάλεσε η θέα της Γαλανόλευκης στην επιφάνεια της θάλασσας, στον Όρμο της Αφροδίτης στην Πειραϊκή, την οποία τοποθέτησε σήμερα, για ακόμη μια χρονιά, ο Δήμος Πειραιά, τιμώντας με αυτό τον τρόπο τις ηρωικές μάχες των Ελλήνων στη θάλασσα.
Πλήθος Πειραιωτών βρέθηκε στην Πειραϊκή και παρακολούθησε την ξεχωριστή δράση υψηλού συμβολισμού την οποία πραγματοποίησε ο δήμος, στο πλαίσιο του εορτασμού της Εθνικής Επετείου της 25ης Μαρτίου 1821.
Περισσότερα: in.gr
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου