![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgAW__zmPzGDXYZtOU6UHAih5Q9OAO0zqL0Qmzm-jHgMRADrbDjA5X3w8zCz5assRXYftZJGBv9Wd2u6F7DquDVHzTykuSkLmgBABFMtaFh9rLqHVysEBh9eS779xkpVYDZSRr2ORXvWKy_Kpe06pb8Xj2T3wM0iNLK-1Vh8eMCWPn8hI_T6fYZKB4oNGw/w640-h374/panselinos.jpg)
Η πανσέληνος Δεκεμβρίου, γνωστή και ως «Ψυχρή Σελήνη», η 13η και τελευταία πανσέληνος του 2023, φώτησε τον «χριστουγεννιάτικο» ουρανό, μαγεύοντας όσους είχαν την ευκαιρία να την αντικρύσουν.
Η πανσέληνος αυτή είναι επίσης η πρώτη μετά το χειμερινό ηλιοστάσιο, που ξεκίνησε στις 21 Δεκεμβρίου.
Ο φωτορεπόρτερ Βασίλης Παπαδόπουλος, του πρακτορείου Eurokinissi, αποτύπωσε τη μαγεία της πανσελήνου πάνω από την Αργολίδα, μέσα από τον φωτογραφικό του φακό.
Περισσότερα; ieidiseis
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου