![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjIiy2GgytQaZjD8VkyVTaslG5CZGSmt6DKvyFtBPj9rQWwR9J2_ElMEWnLpDmG8axOI8p_GOHhTdi4-si_BNF5QFAMsdo1H1XbZioRCm1U93e9W86kgtuznBnW8n7QZ1cpwSyWvqbrTfnFvQy4NDZj0lA7MGcl-nSYtU2XNwSdmmknY99xYoNmGb2hzd4/w640-h296/agrotissa.jpg)
Σε μια ιδιαίτερα συγκινητική και ουσιαστική χειρονομία προχώρησε η κυρία Αθηνά Παπαχρήστου, δωρίζοντας ένα υπερσύγχρονο ασθενοφόρο στον τομέα ΕΚΑΒ Μεσολογγίου, το οποίο ήδη ετέθη σε επιχειρησιακή ετοιμότητα.
Όπως αναφέρει το messolonghinews.gr, η κυρία Παπαχρήστου είναι συνταξιούχος αγρότισσα, που ζει στο Μεσολόγγι, ενώ έκανε τη δωρεά επειδή χρειάστηκε πολλές φορές η διακομιδή της στο νοσοκομείο της Πάτρας, ενώ συνήθως δεν υπήρχε διαθέσιμο ασθενοφόρο.
Η δωρεά της δεν ήταν αυτονόητη. Αγόρασε το ασθενοφόρο με το κομπόδεμά της και το υστέρημά της μετά από πολλές δεκαετίες εργασίας.
Περισσότερα: theopinion
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου