AEK - AEΛ 4-1

Όταν ζεστάθηκε, δεν σταματούσε! Σε ένα απίθανο 2ο ημίχρονο η ΑΕΚ πέτυχε τέσσερα γκολ και σκόρπισε με 4-1 την ΑΕΛ που στο πρώτο ημίχρονο ήταν ανταγωνιστική! Γκολάρες από Μαχαίρα, Ανσαριφάρντ, Σιμόες και Γαλανόπουλο, με τρεις ασίστ από Μάνταλο!

Με τον καλύτερο τρόπο επέστρεψε η ΑΕΚ στις αγωνιστικές της υποχρεώσεις μετά τη διακοπή καθώς επικράτησε με το ευρύ 4-1 της ΑΕΛ στη Ριζούπολη. Η Ένωση θα μπορούσε να είχε πάει στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ, ωστόσο στο δεύτερο μέρος μετά την ισοφάριση του Σπαρβ στο γκολ του Μαχαίρα οι κιτρινόμαυροι... πάτησαν το πόδι στο γκάζι. Έπαιξαν επιθετικό ποδόσφαιρο, ήταν αποτελεσματικοί, πήραν ξανά προβάδισμα με γκολ του Ανσαριφάρντ και στη συνέχεια δύο φοβερά γκολ από Σιμόες και Γαλανόπουλο διαμόρφωσαν το τελικό σκορ με πανηγυρικό τρόπο. Φοβερό ματς από τον Μάνταλο με τρεις ασίστ! Αποχώρησαν τραυματίες Λόπες και Καρίμ.