Χάποελ Χολόν - ΠΑΟΚ 72-68

O ΠΑΟΚ γνώρισε την 3η ήττα του σε ισάριθμα ματς του BCL, αφού αυτή τη φορά δεν μπόρεσε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Χάποελ Χολόν στο Ισραήλ (72-68). Δικαιολογημένα παράπονα για τη διαιτησία.

Ήταν που ήταν κακός στο δεύτερο ημίχρονο, εμφανίστηκαν και οι διαιτητές που τον… αποτελείωσαν κι έτσι ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε στο Ισραήλ από τη Χαποέλ Χολόν με 72-68 για την 3η αγωνιστική του BCL και μένοντας χωρίς νίκη στη διοργάνωση έβαλε τον εαυτό του σε δύσκολη θέση.

Η ελληνική ομάδα έκανε πολύ καλό παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο, αλλά και ακριβώς το αντίθετο στο δεύτερο. Δεν δικαιολογείται αλλά… νομιμοποιείται να έχει παράπονα από τους διαιτητές οι οποίοι είχαν εντελώς διαφορετικά κριτήρια με αποκορύφωμα τις 22 περισσότερες βολές για τους γηπεδούχους έως και το 38’ του αγώνα!