Έβγαλε... γούστα η ΑΕΚ και ισοπέδωσε τον Πανιώνιο!

Ορεξάτη μετά τη διακοπή η ΑΕΚ! Η «Ένωση» επικράτησε με το «φτωχό» (βάσει εικόνας) 4-0 του Πανιωνίου, έχοντας και δύο δοκάρια και έδειξε έτοιμη για Μπενφίκα! Πρώτη Γιαννιώτα, τραγικοί οι Νεοσμυρνιώτες.

Πετούσε... φωτιές η ΑΕΚ και την «πλήρωσε» ο Πανιώνιος!

Η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη «δυσκολεύτηκε» μόνο μέχρι να ανοίξει το σκορ (45’+1’) και έκτοτε δεν άφησε κανένα περιθώριο στους τραγικούς Νεοσμυρνιώτες, επικρατώντας με το εντυπωσιακό και ταυτόχρονα «φτωχό» 4-0, δείχνοντας απόλυτα έτοιμη για το ματς με την Μπενφίκα στη Λισσαβώνα.

Το δρόμο για το 3/3 της «Ένωσης» άνοιξε ο Πόνσε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, έπειτα από ασίστ του Μάνταλου και στο δεύτερο ημίχρονο ακολούθησε η απόλυτη κατηφόρα. Αφού πρώτα έχασε πολλές ευκαιρίες, ο Μπακασέτας ήταν αυτός που διαμόρφωσε το 2-0 έπειτα από νέα ασίστ του Μάνταλου με το κεφάλι και δικό του αριστερό σουτ.