Έκανε νέο πάρτι στη βροχή ο Άρης

Συνεχίζει το… βιολί του ο Άρης. Οι κίτρινοι πέρασαν και από την έδρα του Αιγιανιακού, επικρατώντας με σκορ 4-1, έφτασαν τις έξι σερί νίκες και διατήρησαν την απόσταση ασφαλείας τους από τη 2η θέση.

Νέα νίκη για τον Άρη. Οι κίτρινοι έφτασαν τα έξι σερί τρίποντα περνώντας άνετα από την έδρα του Αιγινιακού με σκορ 4-1.

Από το πρώτο κιόλας ημίχρονο η ομάδα του Δημήτρη Σπανού είχε «αγκαλιάσει» τη νίκη. Μόλις στο 5ο λεπτό ο Διαμαντόπουλος άνοιξε το σκορ με εκτέλεση πέναλτι, ενώ στο 13ο λεπτό ο Πλατέλλας πήρε το ριμπάουντ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Το «τρίποντο» καθάρισε στο 64’ όταν ο Παυλίδης πήρε την πάσα του Μουνίμ κι έκανε το 3-0. Στο 70’ ο Διαμαντόπουλος συνεργάστηκε άψογα με τον Ντούνη και με ψύχραιμο πλασέ έγραψε το 4-0. Λίγο πριν το τέλος (85’) ο Ζούρκος μείωσε για τους γηπεδούχους και διαμόρφωσε και το τελικό σκορ.