ΑΕΚ - Πανιώνιος 83-73

Η ΑΕΚ τα βρήκε... σκούρα από τον Πανιώνιο, αλλά γύρισε το ματς στο τέταρτο δεκάλεπτο κι έφτασε στην νίκη με 83-73. Χωρίς νίκη ακόμα στην Basket League οι «κυανέρυθροι».

Ο Πανιώνιος το πάλεψε αρκετά στο ΟΑΚΑ, αλλά τον τελευταίο λόγο είχε η ΑΕΚ, που επικράτησε με 83-73, για την 6η αγωνιστική της Basket League.

Οι «κυανέρυθροι» είχαν το προβάδισμα για μεγάλο μέρος του αγώνα, ενώ είχαν φτάσει και στο +7 (43-50, 19'), αλλά οι γηπεδούχοι γύρισαν το ματς στην 4η περίοδο κι έφτασαν στην νίκη.

Κορυφαίος ο Χάρις με 19 πόντους και 4 ριμπάουντ. Καλό ματς για τον Σι που είχε 14 πόντους και 5 ριμπάουντ.

Από την άλλη, ο Κράβιτς έφτασε τους 20 πόντους και πήρε 8 ριμπάουντ.

Πριν το τζάμπολ η ΑΕΚ τίμησε τον Βαγγέλη Ζιάγκο για την προσφορά του στην ομάδα, ενώ τηρήθηκε κι ενός λεπτού σιγή για τα θύματα από τις πλημμύρες στην Δυτική Αττική.