![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhUX4x_oif7La2BTbNqKXaTCrMGIvzHHheVwlZUtmvCns9ClGi_SYcnmmV6gUMsEgd9iqgS-7jslAsj1ozhrEDSn3pOCErjXKnJ6eaKP7muUr5mhLN8G-wbhvWmUvqc-Q5S1UOfLQQ4W-CWR3OEucu_30nOTV_D9AbJ370SG6_1ZbQgSg7LuYuomwyr3KI/w640-h426/tsitsipas.jpg)
Σε ένα συγκλονιστικό ματς που κράτησε καθηλωμένο το κοινό για 2 ώρες και 40 λεπτά, ο Στέφανος Τσιτσιπάς επιβλήθηκε με 6-4, 3-6, 6-4 του Γιανίκ Σίνερ και πήρε πανάξια το εισιτήριο για τον τελικό του Μόντε Κάρλο.
Πανέτοιμος και αποφασισμένος για την κούπα ο Στέφανος Τσιτσιπάς! Σε έναν σπουδαίο ημιτελικό απέναντι στο Νο 2 της παγκόσμιας κατάταξης, Γιανίκ Σίνερ, ο Έλληνας πρωταθλητής, έκανε ένα μεγάλο παιχνίδι και το φινάλε τον βρήκε απόλυτα δικαιωμένο, αφού επικράτησε με 6-4, 3-6, 6-4 του Ιταλού και προκρίθηκε στον τελικό του Μόντε Κάρλο, για να διεκδικήσει τον τρίτο τίτλο του στο συγκεκριμένο τουρνουά.
Περισσότερα: sport24
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου