![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhSwS2Aqy-uC-Pj36khnYV2STn_cQlOhw6cMUNiinAivrcyCd4gsTAAvh2psuaHftX5qJIswWKTMzp0D5S_Tho9fka79YxnFqL0FNDcHir1PAc1H5pKn6w-Uc93oCJyvg1Jqy96gHI1bde1LA9dzMYZ11uwDtwbaL5Vi00K4yk2QEn9wj7kyyOr6XNkAnc/w640-h362/kairos.jpg)
Με ισχυρές βροχές και σφοδρές καταιγίδες θα εκδηλωθεί η κακοκαιρία που αναμένεται να πλήξει τη χώρα μας από το βράδυ της Κυριακής (25/2) έως τη Τρίτη (27/2).
Στην πορεία της κακοκαιρίας αναφέρεται σε νέα ανάρτησή του ο διεθυντής της ΕΜΥ, Θοδωρής Κολυδάς.
«To ψυχρό μέτωπο του βαρομετρικού χαμηλού στο Νότιο Ιόνιο επηρεάζει ήδη τα νησιά του Ιονίου και τα Δυτικά τμήματα της Πελ/σου . Η κίνηση των αναπτύξεων είναι ΒΑ ( 049) με ταχύτητα τα 35.68km/h. Τα καταιγιδοφόρα νέφη (Cb) περνάνε την τροπόπαυση , σύμφωνα με την δορυφορική ανάλυση . Το μέτωπο θα περάσει λίγο μετά τα μεσάνυχτα από Αττική.»
Περισσότερα: gazzetta
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου