![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiErkY1-y_ZaplwHkfWpI1D4Ix_oTUpI-t-Oa0yNSTD0RXRnCCKi2CbOma2Dg72g0AXwfbgFmP40WoZ9ToyQgmCeJRyIe0hrZYDxfnEvis9cwvftnjaF08SCT4J12mHIThtM55RdsWfW3jhO5g_gXGjYmyZM550lm3oesEni-oZ-77vLp7IdjEltSQnRLg/w640-h426/stivos.jpg)
Μετράμε αντίστροφα για την έναρξη στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα κλειστού στίβου στην Γλασκώβη (1-3 Μαρτίου) και Εθνική ομάδα στίβου ετοιμάζεται για δυναμική εκπροσώπηση, από τη στιγμή που η χώρα μας θα έχει τη μεγαλύτερη αποστολή στη συγκεκριμένη διοργάνωση μετά από 20 ολόκληρα χρόνια.
Το 2004 στη Βουδαπέστη, ενόψει των Ολυμπιακών Αγώνων της Αθήνας, η Ελλάδα είχε εκπροσωπηθεί με 5 αθλητές και 14 αθλήτριες, συνολικά 19 άτομα. Με την πολιτική της μείωσης του αριθμού συμμετοχών που ακολούθησε τα επόμενα χρόνια η World Athletics, αυτό το νούμερο μοιάζει απλησίαστο ακόμα και για τις κορυφαίες δυνάμεις του αθλήματος.
Περισσότερα: sport24
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου