![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj4fnBOVSm7hw2HlLBsLXHAMHixbE56z4B6tzj_03oSzr5BAuFFc8gWN-wwlshhAQ0Wyol8EMLrbUFJRwRJ76wVSfQ9zitxgP2w-_5ogbdi8vayX3zWMHJMB63yDh2Ixx03jQDEIp0UgCo/s640/mitilini.jpg)
Συναγερμός σήμανε στη Μυτιλήνη, καθώς ιερέας βρέθηκε θετικός στον κοροναϊό, ενώ οι αρχές εκφράζουν έντονη ανησυχία για την περίπτωση μιας υπερήλικης που διαμένει στο Γηροκομείο της πόλης.
Ο ιερέας, που δεν λειτούργησε σήμερα, άρχισε να έχει συμπτώματα και μετέβη στο νοσοκομείο. Όταν διαπιστώθηκε ότι είναι φορέας της Covid-19, τέθηκε σε καραντίνα, ενώ σε εξέλιξη είναι η ιχνηλάτηση των επαφών του, όπως αναφέρει η ιστοσελίδα stonisi.gr.
Πιο ανησυχητική θεωρείται η περίπτωση μιας υπερήλικης, που διαμένει στο Γηροκομείο Μυτιλήνης. Η γυναίκα μεταφέρθηκε στο Νοσοκομείο για ιατρική πράξη και ελέγχθηκε τυπικά για τον κοροναϊό. Το αποτέλεσμα ήταν θετικό, θέτοντας σε συναγερμό τις υγειονομικές αρχές.
Περισσότερα: in.gr
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου