![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhrkDAf04nbhEIZ6WRX5JVt1q08_aRjOtOfSWehTlldKDxjDfu2arZO09MvHWieM13TmKqVz5nWcHWAKbeCkvf4yWYq0OnJRzzhRwAJ7pHAwMkUIANDW9zEjNFwqZ0gQ6de97m8wlD_ZXc/s640/louketo.jpg)
Όλα ξεκίνησαν σε έλεγχο της ΑΑΔΕ σε πασίγνωστο μπαρ της Μυκόνου, όπου και διαπιστώθηκε ότι δεν είχαν εκδοθεί αποδείξεις συνολικής αξίας 750 ευρώ.
Το θέμα ήταν ότι ήταν η δεύτερη παράβαση μέσα σε διάστημα λίγων εβδομάδων, οπότε το λουκέτο αυτομάτως γίνεται 96 ωρών.
Όταν όμως οι εφοριακοί επιχείρησαν να επιδώσουν το φύλλο ελέγχου, το προσωπικό ασφαλείας του μαγαζιού επενέβη. Χρειάστηκε η επικοινωνία Πιτσιλή- Χρυσοχοΐδη για να κινητοποιηθεί η αστυνομία του νησιού και τελικά να επιδοθεί το φύλλο ελέγχου. Το λουκέτο θα μπει πάντως τη Δευτέρα, καθώς βάσει νόμου προβλέπεται 48ωρη προθεσμία για τον επιχειρηματία προκειμένου να αμφισβητήσει την ελεγκτική διαδικασία.
Περισσότερα: iefimerida
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου