Να ποιος είναι ο πρωταθλητής!

Ο ΠΑΟΚ δεν «μάσησε» ούτε στην Λεωφόρο και από τον αξιώμαχο για κάτι παραπάνω από ένα ημίχρονο Παναθηναϊκό που τον… διέλυσε με 0-3, με έναν Πρίγιοβιτς «φωτιά» που «πυροβόλησε» δυο φορές.

Ο Παναθηναϊκός μπήκε καλύτερα μετά το πρώτο τέταρτο, πίεσε τον ΠΑΟΚ αλλά ο, εξαιρετικός σήμερα, Πασχαλάκης με εντυπωσιακές επεμβάσεις κράτησε στο «μηδέν» τους γηπεδούχους.

Μια πίεση ψηλά και μια… σπόντα έβγαλαν τον Πρίγιοβιτς σε θέση τετ α τετ  και από κοντά έγραψε από κοντά το 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα άλλαξε… άρδην με τον Παναθηναϊκό να χάνει ναι μεν κάποιες ευκαιρίες, αλλά τον ΠΑΟΚ να τελειώνει το παιχνίδι.

Ο Πρίγιοβιτς μετά από μια εξαιρετική συνεργασία με τον Πέλκα πέτυχε ένα πανέμορφο γκολ για το 0-2 στο 65′, με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται για φάουλ του Έλληνα μέσου στην αρχή της φάσης.

Το κερασάκι στην «τούρτα» της ασπρόμαυρης επικράτησης πέτυχε ο Σάκχοφ 20 λεπτά μετά, στην πρώτη του επαφή με την μπάλα, μετά από γύρισμα του Μάτος στην μικρή περιοχή.