Στεγνό καθάρισμα για Ατρόμητο!

Η Λάρισα προσπάθησε να σπάσει τα νεύρα του Ατρόμητου, όμως τελικά δεν έφυγε με χαμόγελο από το Περιστέρι. Η ομάδα του Κάναντι ανέβηκε στο β’ημίχρονο και με γκολ του Ντάουντα επέστρεψε στις νίκες (1-0)

Επέστρεψε στις νίκες ο Ατρόμητος! Η Λάρισα μπορεί να αποδείχθηκε σκληρό καρύδι, όμως οι παίκτες του Κάναντι με όπλο την υπομονή και σκόρερ τον Ντάουντα πήραν τη νίκη στην έδρα τους με σκορ 1-0.

Γενικά κακό το πρώτο ημίχρονο στο Περιστέρι. Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο όμως ήταν μπλοκαρισμένοι μεσοεπιθετικά, αφού οι βυσσινί τους εξουδετέρωσαν παίζοντας με διπλή ζώνη άμυνας.

Καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο ο Ατρόμητος, που απελευθερώθηκε και από την είσοδο του Μπρούνο. Ο Βραζιλιάνος, που έκανε το ντεμπούτο του, συνδυάστηκε άψογα με τον Ντιγκινί ο οποίος έβγαλε έτοιμο γκολ στον Ντάουντα ο οποίος στο 61’ άνοιξε το σκορ.