Και τώρα φιέστα για τον Ολυμπιακό!

Ο Ολυμπιακός καθάρισε 2-0 τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο, ολοκλήρωσε θετικά τις υποχρεώσεις του και τώρα σκέφτεται τη φιέστα του 44ου πρωταθλήματος, αλλά και τον προγραμματισμό της νέας χρονιάς.

Με νίκη έκλεισε τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα ο Ολυμπιακός. Οι ερυθρόλευκοι επικράτησαν 2-0 κόντρα στον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο και ρίχνουν πλέον το βάρος στον προγραμματισμό της νέας σεζόν.

Από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο για την ομάδα του Τάκη Λεμονή, σε ένα ματς που παρότι καμία από τις δύο ομάδες δεν είχε βαθμολογικό κίνητρο είχε σχετικά καλό ρυθμό. Το σκορ άνοιξε στο 37ο λεπτό ο Τσόρι με κοντινό σουτ. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ελιουνούσι με σκαστό σουτ το οποίο ξεγέλασε τον Κυριακίδη στο 79’.

Παρά την ήττα, αποθεώθηκαν οι παίκτες του Μάκη Χάβου από τον κόσμο που βρέθηκε στο γήπεδο.