Στον τελικό ο ΠΑΟΚ, ιστορική ανατροπή με 4-0

Με κορυφαίο τον Μπίσεσβαρ, ο ΠΑΟΚ ήταν σαρωτικός στο δεύτερο ημίχρονο, νίκησε με 4-0 με τον Παναθηναϊκό, ανέτρεψε το 2-0 του πρώτου αγώνα και προκρίθηκε στον τελικό του Κυπέλλου.

O παναθηναϊκός είχε τις ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, αλλά ο ΠΑΟΚ τιμώρησε την αστοχία του και έφτασε σε ανατροπή με ένα σαρωτικό 4-0. Με δέκα παίκτες ο Παναθηναϊκός μετά την αποβολή του Χουλτ στο 72', άλλαξε το ματς ο Μπίσεσβαρ που μπήκε στο ημίχρονο και είχε δύο ασίστ.

Ο Βλάνταν Ίβιτς δεν άλλαξε το 4-2-3-1 του πρώτου αγώνα. Ο Τσίμιροτ (του οποίου η απουσία στη Λεωφόρο είχε συζητηθεί) πήρε τη θέση του Κάνιας, ο Πέλκας προτιμήθηκε αντί του Ενρίκε, που ήταν μάλλον φλύαρος στον πρώτο ημιτελικό, ενώ η μεγάλη είδηση ήταν φυσικά η παρουσία του Πρίγιοβιτς στην κορυφή της επίθεση.