Τα έκανε όλα σε ένα ημίχρονο η Ρεάλ Μαδρίτης

Το να ρίξεις τρία γκολ στην Τσέλσι δεν είναι εύκολο

Σε ένα ημίχρονο «καθάρισε» την Τσέλσι η Ρεάλ. Με δύο γκολ του Μαρσέλο κι ένα υπέροχο σουτ του Ντίας η βασίλισσα έφτασε άνετα στη νίκη με σκορ 3-2, στο πλαίσιο του International Champions Cup.

Η ομάδα του Ζιντάν ήταν εξαιρετική στο πρώτο ημίχρονο και πέτυχε δύο απανωτά τέρματα με τον Βραζιλιάνο μπακ (19’, 26’). Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο 37ο λεπτό, ο 22χρονος μέσος με υπέροχο σουτ έξω από την περιοχή. Στο δεύτερο 45λεπτο οι «μπλε» ήταν καλύτεροι όμως δεν κατάφεραν βγάλουν πολλές ευκαιρίες. Τελικά κατάφεραν να φτάσουν σε δύο παρόμοια γκολ με τον Αζάρ στο 80’ και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων (90+1’).

Οι συνθέσεις

Ρεάλ (Ζιντάν): Κασίγια (46’ Νάβας), Μαρσέλο (66’ Τεχέρο), Νάτσο (76’ Αχράφ), Καρβαχάλ (46’ Ντανίλο), Βαράν (65’ Λάινχαρτ), Κασεμίρο (65’ Φερνάντες), Κόβατσιτς (64’ Γιανιέθ), Ασένσιο (65’ Φέμπας), Μοράτα (66’ Σ.Ντίας), Λούκας Βάσκεθ (65’ Όντεγκαρντ), Ντίας

Τσέλσι (Κόντε): Μπέγκοβιτς (46’ Κουρτουά), Τέρι, Κέιχιλ, Αθπιλικουέτα, Άινα, Μάτιτς, Όσκαρ (46’ Τσαλόμπα), Τραορέ, Γουίλιαν (46’ Κουαδράδο), Πέδρο (67’ Αζάρ), Λόφτους-Τσικ (46΄ Μπατσουαγί)