Σούπερ ΠΑΟΚ, γονάτισε τον Ολυμπιακό!

Ένας ΠΑΟΚ με καρδιά επίδοξου πρωταθλητή! Ο «δικέφαλος» πήρε… αμπάριζα τον Ολυμπιακό στο β' μέρος και επικρατώντας 2-0 (είχε και δοκάρι), τον υποχρέωσε σε 3η σερί ήττα στο πρωτάθλημα μετά το 1995-96!

Φωτιές σε Σούπερ Λίγκα και… Ολυμπιακό άναψε ο εξαιρετικός ΠΑΟΚ -που απόψε μπορεί να… χτυπιέται για το κακό ξεκίνημά του στη σεζόν.

Στην «καυτή» Τούμπα, ο «δικέφαλος» νίκησε 2-0 την εξαφανισμένη, στο δεύτερο ημίχρονο, ομάδα του Πάουλο Μπέντο, που υπέστη τρίτη σερί ήττα στο πρωτάθλημα, κάτι που έχει να συμβεί 21 ολόκληρα χρόνια!

Τα γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχαν οι Σάκχοφ και Πρίγιοβιτς (7ο του 26χρονου επιθετικού) μέσα σε οκτώ λεπτά, στο 53’ και στο 60’ αντίστοιχα, ενώ ο καταπληκτικός Ουάρντα είχε δοκάρι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Τρομερό παιχνίδι από Ενρίκε και Μαλεζά, που έγιναν αμφότεροι αναγκαστική αλλαγή.

Πλέον, ο ΠΑΟΚ μείωσε στους 8 βαθμούς τη διαφορά του από την κορυφή και ενώ απομένουν οκτώ αγωνιστικές για το φινάλε.